Home

Odbourávání alkoholu chemie

Čas potřebný pro odbourání alkoholu - Policie České republik

Čas potřebný pro odbourání alkoholu. Orientační tabulka Na dobu odbourávání alkoholu má vliv zejména aktuální zravotní stav, ale také užívání některých léků. Motoristé pozor na tzv. kocovinu, kdy již většinou alkohol v krvi není, ale schopnost řídit motorové vozidlo je podstatně zhoršená Ethanol (mimo chemii dle PČP etanol) nebo ethylalkohol (obecně alkohol, hovorově špiritus) je druhý nejnižší alkohol.Jde o bezbarvou kapalinu ostré, ale ve zředění příjemné alkoholické vůně, která je základní součástí alkoholických nápojů.Je snadno zápalný, a proto je klasifikován jako hořlavina 1. třídy.. Ethanol, jako součást alkoholických nápojů, je.

Doba odbourávání alkoholu se u každého člověka malinko liší. Vliv na ni mají třeba výška, hmotnost či pohlaví a také rychlost, se kterou alkohol konzumujete. Průměrná rychlost odbourávání alkoholu je asi 0,15 ‰ za hodinu Odbourávání alkoholu probíhá konstantní rychlostí a je závislé na množství enzymu alkoholdehydrogenázy. Absorbce a distribuce. Alkohol se rychle vstřebává z celého zažívacího ústrojí, včetně sliznice úst, jícnu a žaludku. V žaludku se vstřebává asi pětina alkoholu, zbytek pak v tenkém střevě

Rychlost odbourávání alkoholu z krve však podle něj záleží především na pohlaví, ale i na tom, zda jsme najedení, vyspaní, a nejsme nemocní nebo nebereme prášky. To všechno (nevyspání, únava, stres, nemoc, pití nalačno), totiž prodlužuje dobu odbourávání Chemie se obejít nedá odbourávání nijak neuspíšíte. Při nadměrném působení alkoholu nám to tak nemyslí, reagujeme zpomaleně, zapomínáme, ztrácíme rovnováhu a koordinaci. Alkohol má vliv i na sexuální život. Chuť roste, ale o výkonnosti raději pomlčím.. Na dobu odbourávání alkoholu má vliv zejména aktuální zravotní stav, ale také užívání některých léků. Zajímavosti: Česká republika patří v celosvětovém žebříčku dlouhodobě mezi státy s nejvyšší spotřebou alkoholických nápojů.V přepočtu na 100% alkohol to již řadu let představuje průměrnou spotřebu téměř deseti litrů na jednoho obyvatele za rok

Kvašením lze vyrobit roztok, kde je obsah alkoholu maximálně 12 - 13% . V 10. století vynalezli Arabové proces destilace a od té doby máme k dispozici silnější vína a tvrdý alkohol. Nejvyšší možné koncentrace alkoholu jsou kolem 95%. Takovýto alkohol se používá pouze k lékařským účelům Alkoholy jsou nearomatické hydroxylové deriváty uhlovodíků.Tyto organické sloučeniny obsahují skupinu OH a mají velký význam. Nejznámější ze skupiny alkoholů je ethanol, který je znám pro své hojné využití v průmyslu paliv (), potravinářství (alkoholické nápoje - konkrétně ethanol, užíván jako rekreační droga), kosmetice a především v mnoha reakcích v.

Tento proces vzniká i při odbourávání alkoholu v našem těla alkoholem dehydrogenasou. Mírně jedovatý acetaldehyd je jednou z příčin kocoviny. Reakce s alkalickými kovy probíhá takto (vlastně se zamění alkalický kov za vodík): ethanol + alkalický kov → ethoxid (ethanolát) + vodík Jak odbourat zbytkový alkohol v krvi? - Užili jste si večer plný zábavy a ráno se chcete co nejdříve zbavit zbytkového alkoholu v krvi a kocoviny, abyste mohli vyrazit na cesty? Díky našim radám se zbavíte nejen nepříjemné kocoviny, ale i doplníte tělu potřebné látky, které se při pití vyloučily a urychlít Chemie nebezpečného alkoholového opojení Molekuly NADH, které vznikají při odbourávání alkoholu, regulují metabolické dráhy a při jejich nadbytku může například docházet k poškozování jater v důsledku ukládání tuků (ztučnění jater). V neposlední řadě je alkohol agresivní vůči žaludeční sliznici.

Ethanol - Wikipedi

Odbourávání alkoholu. Za jak dlouho se odbourá alkohol z krve - alkulačka, alkoholová kalkulačka: Pokud hledáte informace kdy vyprchá alkohol z krve, jste na správné stránce. Kalkulačka je výborný nástroj, jak tuto informaci poměrně přesně získat. Ve formuláři vyplňte čas, kdy jste začali pít, dále vaši hmotnost a. Při anaerobním odbourávání pyruvátu již nevznikají žádné molekuly ATP, dochází jen k oxidaci redukovaných koenzymů, aby mohli být opětovně použity. Celkově se tedy při anaerobní glykolýze získává pouze 2 ATP. Rozlišujeme dva způsoby anaerobního odbourávání, tedy kvašení

Jak dlouho se odbourává alkohol? Poradíme, jak proces

 1. Primární a sekundární alkoholu jsou schopné velmi snadné oxidace na aldehyd nebo organické kyseliny. Terciální alkoholy jsou při působení oxidačních činidel velice stálé. Primární alkoholy se například kyselím roztokem dichromanu draselného oxidují ne aldehydy a při působení nadbytku oxidačního činidla se oxidují.
 2. 1.5. Výpočty hladin alkoholu. Výsledek laboratoře prezentuje hladinu etanolu v krvi v době odběru krve. Ke zjištění hladiny v době dopravní nehody, či jiného skutku, je třeba provést zpětný propočet na základě resorpční křivky, udávající hladinu alkoholu v krvi v závislosti na čase. Cílem je zjistit hladinu a jí odpovídající stupeň ovlivnění v době.
 3. Chemie pro IX. ročník Základní školy. Odbourávání alkoholu v těle člověka probíhá poměrně pomalu, p ři odbourávání vznikají meziprodukty, např. jedovatý acetaldehyd, který je příčinou tzv. kocoviny, při které dochází k bolestem hlavy,.
 4. Co se děje po večírku - odbourávání alkoholu. Kdo z nás by to neznal. Jdete na večírek, vypijete pár alkoholických drinků a jdete domů, jak se říká, v náladě. Co se ale Led 4, 2016-pv-. Poslední příspěvky . Alimentární infekce | Chemie a potraviny:.
 5. chemie příklad na výpočet hladiny alkoholu v krvi ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli nevíte jak na tento příklad : Žena o hmotnosti 55 kg vypila během krátké doby 400 ml vína s 12 % alkoholu.Provedte orientační výpočet hladiny alkoholu v krvi

Farmakologie etanolu - Adiktologická ambulanc

Obsahuje jich hned několik, počínaje céčkem přes B1, B6 až po betakaroten. Co se v něm naopak nenachází, jsou konzervační látky či jiná zbytečná chemie. Testy prokázaly, že se po jeho konzumaci zrychlí v lidském těle proces odbourávání alkoholu z krve až o 40 procent závažné bývá zesílení tlumivého efektu alkoholu a jiných látek na centrální nervový systém.Existuje zde riziko těžkých otrav. V této souvislosti lze zmínit některá antidepresiva, opiáty, benzodiazepiny, hydralazin, guanetidin, barbituráty.Podobně působí i kombinace alkoholu s antialergiky a alkoholu s myorelaxancii (léky uvolňující svalové napétí) To totiž zpomaluje vstřebávání alkoholu, takže v těle je v každém okamžiku o něco méně acetaldehydu, než by bylo bez této přírodní brzdy a organismus má při jeho odbourávání o něco snazší práci. Alkohol dehydruje, proto je potřeba zvýšit konzumaci tekutin - nejlépe čisté vody To, kolik zbytkového alkoholu vám po noční párty zůstane v těle, závisí zejména na vaší tělesné konstrukci a pohlaví. Vstřebávání alkoholu z trávicího ústrojí je velmi rychlé, jeho odbourávání naopak pomalé. Ženám se odbourá za hodinu 0,085 gramu a mužům 0,1 gramu alkoholu na jeden kilogram hmotnosti

Toto je další významná enzymatická reakce. Podílí se na ní enzym alkoholdehydrogenáza, a je to reakce odbourávání alkoholu na acetaldehyd, který pak následně způsobuje kocovinové stavy. 2. Transferáz Hydroxykyseliny a ketokyseliny. Vzájemná přeměna hydroxykyselin (které mimo skupinu -COOH obsahují v řetězci i -OH skupinu nahrazující jeden -H) a ketokyselin (nazývaných také oxokyseliny, obsahují v řetězci mimo skupinu -COOH i skupinu =O nahrazující jeden -H) je v metabolických drahách relativně běžná.Příklady oxidací hydroxykyselin na ketokyseliny, či naopak.

Odbourávání alkoholu neurychlíte

Samozřejmě, dalo by se polemizovat o tom, že při odbourávání alkoholu vzniká acetyl koenzym a ze kterého nevzniká cukr, ale tuky a ketolátky, ale mám dojem, že by to nakonec vedlo akorát k debatě na téma, jestli je moderní chemie podvod nebo ne, takže to radši nebudu zkouše V případě rumu je to ale ještě zajímavější. Acetaldehyd je první metabolit, který vzniká při odbourávání alkoholu a je mimo jiné odpovědný za kocovinu. Zjednodušeně řečeno - kolik alkoholu vypijete, tolik acetaldehydu ve vašem těle vznikne. A přídavek z té tresti je zcela nicotný Fámy o odbourávání alkoholu z těla. Mezi lidmi koluje mnoho fám, jak se vyhnout následné opici po požití většího množství alkoholu. • Jídlo a šálek kávy pomohou alkohol rychleji odbourat? Nejenže to není pravda, ale takové praktiky mohou být i životu nebezpečné. Kdo se před oslavou dobře nají, dosáhne pouze. S narastajúcim počtom -OH skupín v alkoholoch rastie aj ich rozpustnosť vo vode. V alkoholoch sú prítomné vodíkové väzby, a to je dôvod toho, že alkoholy majú pomerne vysoké teploty varu (vodíková väzba vzniká medzi atómom vodíka jednej hydroxylovej skupiny a atómom kyslíka druhej hydroxylovej skupiny).. Napríklad: keď porovnáme etanol s propánom, ich molekulová. Toto anaerobní odbourávání může probíhat jako mléčné kvašení (svaly) nebo jako alkoholové kvašení . Při anaerobních podmínkách kvasinky přeměňují glukosu na, pro lidstvo již po několik tisíciletí oblíbený produkt, ethanol a jako vedlejší produkt vzniká oxid uhličitý

JEDNIČKA V ODBOURÁVÁNÍ ALKOHOLU si k tomu přidáte ještě jeho 100% prokazatelný účinek a jeho 100% čistě přírodní složení bez jakékoliv chemie či konzervantů, tak jsme si jisti tím, že se tento nápoj stane Vaším nepostradatelným společníkem pro zdravý životní styl nejen Vás, ale i pro Vaše známé.. Maximální koncentrace alkoholu v roztoku sacharidu může být 13-14 %, u některých speciálně vyšlechtěných kvasinek až 16 %. Stoupne-li koncentrace alkoholu nad přípustnou mez, mohou se v roztoku namnožit bakterie , které přeměňují meziprodukt fermentace, acetaldehyd, na kyselinu octovou , a místo alkoholu dostaneme. Vliv složení piva na rychlost odbourávání alkoholu. Influence of beer on the degradation rate of alcohol. Anotace: Diplomová práce se zabývá měřením hladiny alkoholu a krevního tlaku po konzumaci dvou druhů piv (desetistupňového piva a pivního speciálu) v pravidelných intervalech..

Odbourávání alkoholu chemie, chem. fyzika) 1 calit = 4.1868J (mezinárodní nebo IAPWS kalorie, fyzika, technika) 1 calIUNS = 4.182J (potraviny) Pˇríklad. 1žg enzymu o molární hmotnosti 40kDa katalyzuje reakci za velkého pˇre-bytku substrátu. Reaguje 6žmol substrátu/min - tato látka vzniká v lidském těle (v játrech) při odbourávání alkoholu. b) KETONY. charakteristická skupina . koncovka - ON- PROPANOL (triv. aceton nebo dimethylaceton) - těkavá kapalina charakteristického zápachu, zdraví škodlivá, její páry se vzduchem jsou výbušn Oxidace je ztráta elektronů, případně zvýšení oxidačního čísla příslušného prvku. Odebrané elektrony musí skončit na jiném prvku, a proto je oxidace jedné látky vždy spojena s redukcí látky jiné. Slovo oxidace pochází ze slova oxid, které označuje sloučeninu obsahující kyslík Inovace profesní přípravy budoucích učitelů chemie Seznámit studenty s problematikou drog Způsoby aplikace I. Legální návykové látky Obsah alkoholu v nápojích a jeho odbourávání b/ TABÁK II. Nelegální návykové látky 1) Kanabinoidy 2) Halucinogeny 3) Stimulanty 4) Sedativa 5) Opiáty 6) Inhalační látky Příznaky. Přímé vlivy Redukce tuků Pokud se snažíte držet svou váhu na uzdě, trápíte se s dietou, raději se alkoholu vyhněte. Na rozdíl od ostatních drog je alkohol výživná látka, a proto obsahuje 7,1 kal v jednom gramu, tedy přibližně dvakrát více kalorií než sacharidy a proteiny

chemie alkoholu, metabolizmu alkoholu v lidském organizmu a jeho vyluèování. Aktivita enzymových systémù metabolizujících etanol u nich mù e být aktivována a odbourávání tím mù e být významnì urychleno. 2.1 Alkoholdehydrogenázová cesta Nejčastěji se jedné o estery alkoholu a mastných kyselin nebo estery k kyselinou fosforečnou. Někdy zde mohou být i jiné složky. Podle druhu alkoholu se složené lipidy dělí na: fosfogliceridy; sfingolipidy; Fosfoglycerid

Jak působí alkohol na organismus? Pijtesmirou

Tento test určí orientační množství alkoholu v krvi ( promile ) a na grafu zobrazí průběh odbourávání alkoholu Zjistíme název uhlovodíku, od kterého byl tento alkohol odvozen. Je to propan. 2. Připojíme k zjištěnému uhlovodíku koncovku -ol. 3. Propan + -ol = propanol Příklad 2: 1 Tento rok v létě expandoval i na český trh celosvětově známý nápoj Alcohol Killer(R), který výrazně urychluje odbourávání alkoholu z krve i dechu. Tento 100% funkční nápoj vyvinula jako první na světě společnost SpaceLAB s.r.o. a v současné době jej můžeme najít na všech kontinentech světa, včetně tak náročných trhů, jakými jsou USA, Japonsko či Austrálie

Alkohol - Prev-Centru

Alkohol - Chemie - Referáty Odmaturu

alkoholu, výroba formaldehydu a kyseliny mravenčí ethanol, který je preferován enzymem při odbourávání Základy chemie pro 2. stupeň základní školy, nižší ročníky víceletých gymnázií a střední školy. Vyd. 3. Praha: Fortuna, 2001, 96 s. ISBN 80-716-8748- Otázka: Trávicí soustava Předmět: Biologie Přidal(a): Evca.celseznam.cz FYLOGENEZE TS → FUNKCE - přijmout potravu + zachytit ji; mechanické a chemické zpracování; rozložit potravu na jednoduché organické látky; zabezpečit vstřebávání látek do tělních tekutin; nestravitelné zbytky jsou odstraněny z těla - jednobuněčné organismy mají patravní vakuolu (buněčná.

Zhoršující se odbourávání alkoholu?!? 15.6.2009 v 10:57 | Nahoru | #18 Carlos.>Benja>Carlos.>Benja>Carlos.>JJ, vím že kdybych si dal předtím bůček nebo kachničku tak vydržím jak nikdo, ale poslední dobou mi stačí fakt málo.. Alkohol po tetování Alkoholmetr.cz - alkoholová kalkulačka a alkohol tester onlin . Alkoholmetr je online alkohol tester, který vám pomůže zjistit, za jakou dobu by měla po vypití alkoholických nápojů klesnout hladina alkoholu v krvi na 0 promile Horké letní měsíce nejsou pro nová tetování příliš vhodná, ale když se rozhodnete ozdobit své tělo v létě, nikdo vám. (rozdělení dle funkce) Proteiny zastávají mnoho a mnoho rozdílných rolí: 1) biokatalyzátory (enzymy) - pepsin, tripsin a další trávicí enzymy, DNA-polymeráza (syntéza DNA), alkohol dehydrogenáza (odbourávání alkoholu) 2) strukturní proteiny - mechanická podpora buněk a tkání; př.: keratin (vlasy), elastin a kolagen. Kwang-il Kwon a jeho kolegové na jihokorejské Chungnam National University v Daejeonu zjistili, že odbourávání alkoholu urychlí, jestliže je v alkoholickém nápoji rozpuštěn kyslík. Test prováděli na skupině dobrovolníků (30 mužů a 19 žen), kteří vypili nápoj, obsahující 19,5 objemových procent alkoholu CHEMIE (9. A, 9. B) Publikováno 24.3.2020 | Autor: Druhý stupe Zjisti, která z karbonylových sloučenin vzniká v lidských játrech při biologickém odbourávání požitého alkoholu, což má za následek poškozování jater a stav známý jako kocovina. b).

Alkoholy - Wikipedi

Inovace bakalářského studijního oboru Aplikovaná chemie CZ.1.07/2.2.00/15.0247 3. Vypočítejte obsah ethanolu (v gramech na jeden kilogram hmotnosti člověka) v krvi 80 kg muže, který vypil sedm 12° piv (obsah alkoholu 5 obj. %) a 50 ml 50 % destilátu za 3 hodiny. Rychlost odbourávání alkoholu je přibližně 0,12 g/kg alkoholu Dobrý den. Je mi 46 let a v červnu to bude 20 let, co užívám Xanax (tehdy mi lékařka nasadila 3x1mg),teď užívám 3x0,5mg (asi 3-4 roky). K tomu mi v roce 2002 nasadila Cipralex 1x20mg. Moje dg.je panická úzkostná porucha. Bylo mi řečeno, že pokud léky přestanu užívat, záchvaty paniky se vrátí. Jsem na nich úplně závislý Případ Slováka Marka s rekordními devíti promile alkoholu v krvi, kterého se lékařům v nemocnici v Trnavě bohužel na Nový rok nepodařilo zachránit, šokoval i české odborníky. Je to zcela mimořádný případ, že to hraničí až s uvěřitelností, přiznal pro Blesk.cz adiktolog Miroslav Barták z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní. Český toxikolog Jaroslav Zikmund totiž praví: Všechny látky, skrz které se alkohol odbourává, jsou docela jedovaté. Acetaldehyd nám již v minimálním množství působí velkou nevolnost. A navíc dodává, že odbourávání alkoholu není pro lidské tělo jednoduché a největší podíl práce musejí vykonat játra Pro lidi, co si hlídají příjem kalorií, možná svítá na lepší časy, pokud si chtějí občas dopřát sklenku vína či jiného alkoholu a vědět, kolik energie do sebe dostali. Stejně jako u limonád či jogurtu by měly mít tabulku s nutričními hodnotami

Výpisky z chemie - Edisc

Přečtěte si o tématu alkoholem otrava or pribram.Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíběnějších článků s klíčovými slovy alkoholem otrava or pribram, které hledáte.V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa k tématu alkoholem otrava or pribram Vědec soudí, že popularita alkoholu prostě vyplývá z příslušné chemie lidského mozku, látka konzumentům něco přináší. Nejlepší by proto bylo vyvinout chemické náhražky, které by v mozku fungovaly stejně (tj. působily obdobně na systémy serotoninu, dopaminu a dalších neurotransmiterů), ideálně však bez negativních účinků Na trhu jsou k dostátní i preparáty, které urychlují odbourávání alkoholu a acetaldehydu, který vzniká při odbourávání alkoholu - to on může za nepříjemné stavy. Některé je nutné ovšem polknout na začátku večírku. K nim ně patří Antiethanol07: pomůže k rychlejšímu odbourání alkoholu Byla to taková perlička, protože nenznikla na fakultě kvasné chemie, ele chemická technologie. Jednalo se tehdy o potravinářský líh, denaturovaný benzenem, či benzínem a ještě jinými denaturačními prostředky. Čímž nechci zpochybňovat jeho vliv na kocovinu při odbourávání alkoholu v organizmu po nemírné konzumac Játra odbourávají alkohol a zabraňují tak otravě organismu. U většiny lidí ale zvládají odbourat cca 1 nápoj za hodinu, proto jediný způsob, jak se zbavit alkoholu v těle je dát játrům čas. Odbourávání alkoholu ale zabírá čas, který je potřebný na odbourávání jiných škodlivin v těle, např. přebytečných tuků

> kofein nemá blahodárný vliv na odbourávání alkoholu? Naopak, odbourávání zpomaluje. > největší pijáci kávy jsou Finové? Denně si pochutnají průměrně na šesti šálcích. Autor: Ing. Martin Pém, martin.pem@synthesia.e Tento produkt odbourávání alkoholu se v těle hromadí a dojde k předávkování, což vyvolá prudkou reakci spojenou s poklesem krevního tlaku a mdlobami. Vedle chronicky známého disulfiramu (Antabus) takto může působit metronidazol, kotrimoxazol, tolbutamid a řada dalších léků včetně některých antibiotik

Jak odbourat zbytkový alkohol v krvi? - Tester

Kalkulačky odbourávání alkoholu na webu nebo v chytrém telefonu jsou totiž jen velmi orientační, protože spalování je individuální. Nezbývá tedy než investovat. Někomu základ stačí. Celkem solidní přehled o přítomnosti alkoholu dávají i nejlacinější trubičky s balonkem, jaké jsme ještě před pár lety vídali. Vznik z karboxylových kyselin a alkoholu (esterifikace) Estery nižších mastných kyselin - příprava nápojů (aromatické tresti), příjemná vůně Estery vyšších mastných kyselin - lipidy, tuky, oleje, ve vodě nerozpustné Reakce - s amoniakem, kyselá hydrolýza (ester s vodou za vzniku KK a alkoholu) Halogenid biologie šternberk - Střední škola logistiky a chemie Podobné lyzozómům jsou peroxizómy (obsahují enzymy peroxidázy a katalázy vznik peroxidu vodíku, odbourávání alkoholu v játrech, ) Lyzozómy a peroxizómy - společně nazývané vezikulární útvary. Vakuoly Typické pro rostlinnou buňku (u živočichů jen drobné.

Chemie nebezpečného alkoholového opojení - Články - Chemik

Odbourávání alkoholu - Alkoholik

Biochemie:Metabolismus Sacharidů - MojeChemi

Alkoholy - Chemie

Metabolismus alkoholu. Alkohol se po požití rychle vstřebává, částečně již v ústech, 20 % alkoholu se resorbuje v žaludku a zbývající část v tenkém střevě. Rychlost vstřebávání závisí na koncentraci alkoholu, na množství a typu současně konzumovaného jídla (CO2 zvyšuje, tučné jídlo zpomaluje resorpci) Pivo ničí špeky. Při odbourávání alkoholu v našem těle vznikají volné radikály, které se podílejí na rozkládání tuku. Zacvičte si, dejte si pivo a proces spalování může frčet Pivo po výkonu je vážně dobré. Alkohol a další látky zpomalují uvolňování vápníku z kostí reakce acylchloridu s alkoholem (acylace alkoholu) v zásaditém prostředí za vzniku esterů kyselin Hoffmannovo odbourávání amidů) - důležitá metoda přípravy aminů Přehled chemie a chemické technologie, II. dílPráce - vydavatelstvo ROH, Praha 1955, J. Fikr, J. Kahovec: Názvosloví organické chemie, první vydání. Líh v běžném alkoholu (tj. ethanol) má po zapálení jater) k odbourávání methanolu na jeho jedovaté produkty dochází právě mimo jiné v sítnici. K časným příznakům Chemie, Lurgi, UOP) Výhledově se uvažuje i o jeho použití v palivových článcích. Historická poznámk Ethanol (mimo chemii dle PČP etanol) nebo ethylalkohol (obecně alkohol, hovorově špiritus) je druhý nejnižší alkohol.Jde o bezbarvou kapalinu ostré, ale ve zředění příjemné alkoholické vůně, která je základní součástí alkoholických nápojů.Je snadno zápalný, a proto je klasifikován jako hořlavina 1. třídy

 • Orchidea wikipedia.
 • Pc funguje ale monitor ne.
 • Hlasová cvičení pro děti.
 • Sean penn přátelé.
 • Zetor 25k.
 • Soukromá autoinzerce.
 • Neurologie hradec králové poliklinika.
 • Tetování nápady na klíční kost.
 • Úprava zahrady cena.
 • Rakytníkový olej pro psa.
 • Infrazářič na strop.
 • Degasin v tehotenstvi.
 • Lunetic dokument.
 • Operace štítné žlázy komplikace.
 • Parkour cz youtube.
 • Zanartni kost.
 • Jak říct rodičům že mám holku.
 • Boxing news.
 • Desetiboj loh 2016.
 • Hotel sladovna balicky.
 • Google hry halloween.
 • Podmínky rekonstrukce domu.
 • Best ww2 games.
 • Cena falcované střechy.
 • Jak se zbavit bolesti ramene.
 • Zneužití čísla op.
 • Zásilkovna jak poslat.
 • Komule prodej.
 • Ford raptor video.
 • Fenyklová polévka s kokosovým mlékem.
 • Dívka s perlami ve vlasech wiki.
 • Laserový epilátor test.
 • Strelec a panna v posteli.
 • Bobath koncept video.
 • Salabka parkování.
 • Icons 16x16.
 • Střední škola obchodní husova 9.
 • Bsh hranoly vlastnosti.
 • Turistický vláček znojmo jízdní řád 2017.
 • Kalamary v troube.
 • Přípravek na růst vlasů pro ženy.